Яришівка – центр Яришівської територіальної громади.
Перша офіційна згадка про село датується 1773 роком. Та людські перекази сягають набагато глибше в давнину. За переказами, Яришівка одержала назку від того, що першим тут оселився козак Ярош
Черленківський в 1567 році.
До 1790 року в селі нараховувалось 185 дворів.
В 1624 році спадкоємцем частини Черленківських маєтностей стає син Яроша Стефан, який зразу ж яришівку і Свобідці(Студенцю) передав в оренду шляхтичу Гордію Житянському, а Юрків ці(лани) – своєму сину Івану Черленківському.
У 1624 році спадщина пана Стефана після його смерті перейшла до його синів – Івана(с.Юрківці) і Сильвестра (Черленків, Свобідці, Яришівка, Янків і Гриженці).
 В 1670 році всі села успадковує син Сильвестра і Ганни Шишкевіичівни – Атанас Черленківський. Та після потрясінь, пов’язаних з козацько-селянськими повстаннями , в тому ж році пан Атанас постригся в ченці ордена св.Василіана в Черленківському монастирі, а його маєтності за діючими на той час законами Речі Посполитої, були передані вельможному панові Стефану Пясочинському.
    Після смерті Стефана, власником Яришівки та інших сіл стає його син Єжі Пясочинський, а після його смерті його сестра Ганна, яка після прийняття спадщини прийняла постриг в м.Любліні і всі маєтності перейшли тепер уже до ясновельможного пана Яноша – Антонія Вишневецького.
    Після повстань козаків і селян – гайдамаків,  пан Вишневецький захвилювався, не і незабаром(близько 1730 року) продав Яришівку за безцінь тростянецькому пану Войцеху Сабанському.
    Після приборкання повстання гайдамаків у 1744 році пан Сабанський з неабиякою вигодою для себе продає маєтності, в т.ч. і Яришівку пану
Вацлаву Ревуцькому.
    Дуже довго Яришівка передавалась із рук в руки.  Переломним періодом в житті селян Яришівських маєтностей стали роки введенню в дію царського Маніфесту 1861 року про відміну кріпосного права. Всього між селянами Яришіки, Студениці, Юрківець  було розподілено по Указу 1360 дес.118 сажнів землі., в тому числі 162 демятини поміщиком було подаровано. В 1868 році найбільші наділи у селян Яришівки не перевищували 3-4 десятин.
    З виходом Маніфесту були проведені й адміністративно-територіальні зміни в Подільській губернії. Серед інших 5 червня 1861 року утворена і Яришівська волось, до якої увійшли села і присілки:     Янківці, Яришівка, Юрків ці, Студениця, Пилява, Свіжинці.
    В березні 1867 року відбулася реорганізація волостей. Яришівська волось була скасована. Натомість створено укрупнену Луко-Мелешківську  волось до її складу увійшли населені пунктів колишніх Писарівської та Яришівської волостей.
    У 1868 році до складу волості приєднано ще одне село – Тарабанівка, нині частина Яришівки. На території волості згідно перепису 1868 року мешкало 1884 душі чоловічої статі.
    У листопаді 1875 року знову відбулася реорганізація волостей і Яришівка та інші села були віднесені до Тиврівської волості..
    Селяни Яришівських маєтностей традиційно займаися тваринництвом, утримували робочих коней та волів, а також корів свиней та ін. Займалися також городництвом. Досить поширеним було пасічництво.
    Протягом століть духовне, культурне, просвітницьке життя Яришівських селін цілком було підпорядковане дотриманню народних звичаїв, діючих у державі законів, а також християнських заповідей.
    Яришівська дерев’яна трьохкупольна церква була побудована ще в 1772 році.
    Звістку про жовтневу революцію в село принесли солдати-фронтовики. Була розгромлена економія села Яришівка. Фронтовики Ружицький Євдоким, Ружицький Григір сталі організаторами Рад робітничих та селянських депутатів.
    В 1920 році було створено сільську Раду трудящих і комітет незаможних селян. Головою Ради був Завальнюк Євдоким, а головою КНС Захарчук Антон Кузьмович. Було проведено розподіл земель, відібраних у поміщиків і церкви.
    В 1925 році в селі був організований колгосп, який називався «Колос». Засновниками його був Ксенич Олександр та Цинцар Катерина.
    В 1935 році було збудовано клуб.
    Початок Великої Вітчизняної війни…16 липня 1941 року німецькі війська зайняли Яришівку, звільнене  17 березня 1944 року.
В повоєнні роки село відбудовувало зруйновані будівлі , будувалися нові. Розширено велося індивідуальне будівництво.
В 1968 році збудовано нову школу, а в 1969 році новий Будинок культури, які діють по даний час.
В селі Яришівка народився художник, член спілки художників України Петро Таранюк. На даний час багато його картин зберігається в Яришівській СЗОШ, куди їх передала вдова художника.
    За роки незалежності    з метою розвитку  Яришівської територіальної громади, межі населених пунктів сільської ради   збільшено на 62,7 га.
Що дало змогу для розвитку індивідуального будівництва на селі. За ці роки   в селі збудовано 42 нових будинки, на даний час в стадії будівництва знаходиться  21 будинок.
В 2004 році газифіковано с.Яришівка, газопровід становить 24660 м. Підводящий газопровід до села проведено: 60% -  за рахунок держави, 40% -за рахунок громади. Вуличний газопровід 100% проведено за рахунок громади. Кошторисна вартість газопроводу 2 700 000.
     В 2006 році газифіковано Яришівську ЗОШ І-ІІ ступенів, з цією метою збудовано нову газову котельню.
    Протягом 2009-2010 років проведено реставрацію даху приміщення школи, на що витрачено 1 113 000 грн.
     В 2011 році проведена газифікація Яришівського дитячого садка «Журавлик».
    За рахунок позабюджетних коштів та громади в 2010 році в дитсадку збудовано новий харчоблок, в якому також розташовано опалювальний пункт. До харчоблоку підведено воду та газ, закуплено нові меблі.
В жовтні 2010 року в дитсадку відкрито другу різновікову групу дітей.
    За останні 5 років в селі Яришівка  відкрито 4 приватних магазини та   майстерню по індивідуальному пошиттю  одягу.
    В  2007 році за позабюджетні кошти сільської ради була виготовлена проектно-кошторисна документація на будівництво водогону в с.Лани вартістю 36000 грн., кошторис якого складає 509000 грн. На даний час завдяки участі у Всеукраїнському конкурсі ПРОООН(160000грн) та спонсорських коштів(45000- придбана водонапірна башта) збудовано першу чергу водогону та встановлено 4 колонки.
    За рахунок спонсорських коштів в сумі 420000 грн. збудовано малий автодорожній міст через ріку Південний Буг в с.Лани. Завдяки цьому скорочено шлях до обласного центру на 26 км, діти села мають змогу ходити до школи в с.Бохоники Вінницького району.
    В селі Лани викопано новий ставок площею 2, 8 га, де обладнано зону відпочинку.
    Учень Яришівської ЗОШ Гончарук Володимир Олегович займається в міській дитячо-юнацькій спортивній школі №5 м.Вінниці  займається такими видами боротьби, як дзюдо, самбо, сумо. Нещодавно він завоював першість Європи  з сумо серед юнаків до 14 років.